Tanı Haberler - Ocak 2021

VERİMLİ OPERASYONLAR = VERİMLİ SONUÇLAR

TAPTAZE, UMUT DOLU BİR YILA, MERHABA

Tüm Dünya olarak tarihe tanıklık ettiğimiz, algılarımızı, iş yapış ve yaşam şeklimizi değiştirdiğimiz, çok farklı bir dönemden geçiyoruz. İçinden geçtiğimiz benzeri yaşanmamış bu dönemi, birlik ve beraberlik, bilimin ve insanlığının üstün çabaları ve içimizde daima taşıdığımız inancın ve ümidin ışığıyla atlatacağız. Sizlerin, ailelerinizin ve tüm ekip arkadaşlarınızın, sağlıklı ve iyi olmasını gönülden diliyoruz.

2020 yılında yaşanan emsalsiz döneme rağmen, özgün ve özenli çalışmalarla pek çok başarıya birlikte imza attık. Bize inanan, birlikte yol alan, birlikte öğrenen, ilham veren, destek olan ve bu güzel sonuçlara ulaşmamızı sağlayan tüm paydaşlarımıza, yeniliklere açık değerli müşterilerimize ve tüm ekibimize gönülden teşekkürler. Tanı olarak, sizlerle yol almaktan ve birlikte veriden deneyim, veriden değer yaratmaktan mutluluk duyuyoruz. 2021 ve ötesinde de, nice başarıları birlikte hayata geçirmek dileğimizle...

Saygılarımla
Hülya VARLIK
#iyileşeceğiz

2020'NİN YILDIZ PROJELERİ

KÂHİN
Mevcutta kişiselleştirme üzerine yaptığımız AI/ML bazlı modellerimiz, müşterilerin alışveriş, demografik, kampanya eğilimi ve bulundukları lokasyonun sosyo-ekonomik bilgileri gibi verileri dikkate alıyordu. Ancak müşterilerin akaryakıt alım davranışlarını, onlara sunduğumuz faydalar kadar diğer markaların kampanyaları da etkiliyordu. "Kâhin" ileri analitik modelimizde rakip firmaların internet üzerinden herkesin erişebildiği kampanya bilgilerini de dahil ederek modelleme gücümüzü daha da artırdık. Sonuç olarak, daha doğru kişiselleştirilmiş kampanyalar, artan geri dönüşler ve ciro değerleri elde ettik. İlave yaratılan ciroda 2.5 milyon TL artış gibi etkileyici sonuçlar elde ettiğimiz Kâhin bize Opet ile birlikte, 3 farklı platformda ödül de getirdi.

En İyi Yapay Zeka Kullanımı - Martech 1. lik, 
Yenilikçi Veri ve İleri Analitik Yöntemler - Dpid 1. lik, 
Veriden Çıkan Deneyim Başarı Ödülü - Felis Başarı Ödülü | Proje Ortağımız: OPET

MÜŞTERİ DOĞRULAMA SİSTEMİ
Müşteri doğrulama gerektiren kampanya ve uygulamalar, uzun süreçler ve dokümanlarla müşteri deneyiminde sancı noktaları yaratabiliyor. Doğrulama için evraklara ve dataların manuel incelenmesine gerek kalmayan dijital çözümümüzle müşteri doğrulamasını ilk temas noktasında, 1 dk. içerisinde ve %97 başarı oranı ile gerçekleştirebiliyoruz. Opet ile hayata geçirdiğimiz çözümümüz IDC'de ödüle de layık görüldü.

Dijital Disruptor - IDC 2. lik | Proje Ortağımız: OPET

HEDEF KİTLE ASİSTANI
Pazarlama faaliyetlerimizde müşteri verimize hakimiyet ve hız, iyi bir müşteri deneyimi ve doğru zamanda doğru aksiyon için olmazsa olmaz. Biz de pazarlama profesyonellerinin izinli müşteri verilerinden ihtiyaç duydukları aksiyonel bilgiler için, IT ve analitik profesyonellerinden sürekli talepte bulunmalarına ve birimler arası git-gellere bir çözüm bulmayı hedefledik. Herhangi bir IT ya da analitik profesyoneline ihtiyaç duymadan profillenmiş müşteri verileriyle CRM faaliyetlerini hızlandıran Hedef Kitle Asistanı ürünümüz, pazarlama ve satış profesyonellerinin sağ kolu olarak görevine başladı. Derimod'un ürünümüzü kullanımı ile, 7,5 milyon veriden kampanya hedef kitleleri oluşturulmuş ve sepet ortalamalarında %23'lük artış sağlandı. Sonuç, IDC'de ödüle layık görüldü.

Dijital Trailblazer - IDC 3. lük | Proje Ortağımız: DERİMOD

DATACCORD
Müşteri KVKK ve ETHK izinlerini, her temas noktasında senkron olarak ve ispat unsurları ile yönetmek, günümüzün omnichannel dünyasında markaların çözmeye çalıştığı kritik alanlardan. Dataccord ürünümüz, bu ihtiyacı markalar için, İYS entegrasyonu da dahil olarak çözüyor. Dijital olarak tüm süreci merkezi bir beyin gibi yöneten Dataccord, verimlilik yanında, kanallarda sağladığı senkronizasyon ile müşteri deneyiminde de iyileşme sağlıyor. Bugün farklı sektörlerden 15 müşterimizin tercih ettiği Dataccord IDC Ödüllerinde Digital Disruptor ünvanına sahip.

Dijital Disruptor - IDC 3. lük  | Proje Ortağımız: KHEV (Koç Holding Emekli Vakfı)

BAYİ DEDEKTİFİ
Bayi lokasyonlarındaki değişikliklerin etkisini önden tahmin etmek, stratejik kararlarda yatırım ekipleri için kritik önem taşıyor. Opet ile hayata geçirdiğimiz, Bayi Dedektifi çalışmamız, yatırım ekiplerince kapatılan bayinin yerine yeni bir bayi gereksinimi olup olmadığını, CRM ve satış ekiplerince ise kapanan bayi müşterilerinin yönlendirilmesi gereken diğer istasyonların tespitinin daha kolay yapılmasını sağlamıştır. Rakip firma lokasyonlarını da dikkate alan ödüllü modelimiz, yeni açılacak bayinin hangi noktada konumlanacağına dair stratejik ve görsel ipuçları sunar.

En İyi Teknoloji Kullanımı - STEVIE 3.'lük | Proje Ortağımız: OPET

CHIPPIN BU YILIN BOL ÖDÜLLÜ APP'i OLDU

Tanı'nın geliştidiği Mobil Sadakat Uygulaması Chippin 2020 yılının bol ödüllü App'i oldu. Stevie Awards, MT Social Media Awards, Dpid platformlarında çeşitli ödüllere layık görülürken, Ketchup Loyalty Tüketici Araştırması sonuçlarına göre "Tüketicinin Aşık Olduğu Uygulama" kategorisinde 1. sırada yerini aldı. Temas etmeden mobil ödeme özelliği, gerçek zamanlı anket yapısı, online sipariş kolaylığı, kulüp platformları ve daha pek çok özelliği ile super app olma yolunda ilerleyen Chippin'e çok değerli giyim markaları da katılmaya devam ediyor. 300'ü aşkın marka ve 500.000 kullanıcı ile her gün büyümeye devam eden Chippin'de siz de yerinizi alın.

FRAUD YÖNETİMİNİZİ YAPAY ZEKAYA DAYANDIRIN.

Tanı olarak klasik kural bazlı çalışan fraud izleme modülüne yapay zekaya dayalı fraud skorlarını da entegre ettik. Geliştirmiş olduğumuz "Müşteri Dostu Fraud Tool" ortalama 2 sn. içinde hem skorlama hem de kural bazlı yapıyı kullanarak "Hileli İşlem" kararı verilebiliyor. Skorlama sistemimiz her gün 4 milyon veriyi skorluyor ve paydaşlarımızın yapay zekaya dayalı fraud yönetimi için yapacakları ek kurulum ve bakım masraflarını* sıfırlıyor.

*Bağımsız bir Fraud yönetimi için ilk yıl Kurulum + Bakım Masrafları ortalama 150 bin dolardır.

TEV İÇİN İYİLİK PEŞİNDE KOŞTUK

Tanı Koşu Ekibi olarak 42. İstanbul Maratonunda TEV Uzaktan Eğitimde Eşit Fırsat Hareketi için koştuk. Tanı en fazla bağış miktarına ulaşan ilk 5 kurum arasında yer aldı. Kampanya genelinde toplanan bağışlarla Türkiye'nin dört bir yanındaki 152 üniversiteli gence uzaktan eğitim için teknoloji desteği sağlandı.

TEV'in yıl içinde dahil olduğu koşu Projeleri için bakınız:
http://www.tev.org.tr/2020-1/bagis-kosu-projeleri.html