Tanı Haberler - Kasım 2019

1 GÜNDE İZİN TOPLAMAYA BAŞLAYIN!
Müşterilerinizin farklı kanallardan toplanan izinlerini, merkezi olarak yönetmenizi sağlayan Tanı Dataaccord ürününe yeni bir özellik eklendi. Firmanızın müşteri izni toplayacağı herhangi bir kanalı (web sitesi, saha, kasa...vb) bulunmayabilir, mevcut kanallara izin sürecini entegre etmek zaman alabilir ya da zor olabilir.
Artık 1 günde anahtar teslim Dataaccord entegre form sayfası (Landing Page) üzerinden ETK ve KVKK uyumlu izin toplamaya başlayabilir; izin iptallerinizi yönetebilirsiniz.
Dataaccord nedir?

DERİMOD CRM ÇÖZÜMLERİ İÇİN TANI'YI SEÇTİ.
Tekstil perakendesinin önemli markalarından biri olan Derimod'a CRM hizmetleri sunuyoruz. Veri Teknolojileri birimimiz, veri kalitesi ve tekilleştirme çözümleriyle Derimod'un müşterisini daha doğru tanıması ve doğru segmentlere ayırması için katkıda bulunuyor.

YAPI KREDİ BANKASI'NA İŞ ZEKASI HİZMETLERİ SUNUYORUZ.
Tanı İş Zekası Ekibimiz, Yapı Kredi Bankası CRM ve pazarlama iş birimlerinin kullandığı mevcut BO raporlama ortamlarında ihtiyaç duydukları alanlara yönelik danışmanlık ve geliştirme hizmetleri sunarak, Yapı Kredi Bankası'nda son kullanıcıya yönelik temel raporlama konusuna katkı sağlamaya ve verimliliği arttırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor.

KULLANICININ VAZGEÇEMEDİĞİ MOBİL UYGULAMA CHIPPIN.
Her yıl Ketchup Loyalty Marketing tarafından gerçekleştirilen ve tüketicilerin sadakat programları konusunda tercih ve alışkanlıklarını ortaya koyan Türkiye Sadakat Programları Araştırmasından güzel haberlerimiz var. Araştırmada 12 farklı sektörden 181 sadakat programı değerlendirilmiş. Bu yıl beşincisi tamamlanan araştırma, şirket olarak süreçte hiçbir şekilde bulunmadığımız, tamamen bağımsız bir ölçümleme. Mobil Platformda "Chippin" rakiplerinin önüne geçerek "Tüketicinin Vazgeçemediği /Aşık Olduğu" uygulama seçildi.Ayrıca "Program Üyeliğinin Satınalma Kararına Etkisi" başlığında "Chippin" 2. sırada yer alıyor.

PARO İLE ARTAN SADAKAT!
· "Aygaz-Paro" ile Akaryakıt sektöründe "Teknolojik Açıdan Beklentileri Karşılama Düzeyi" kategorisinde birinci oldu. · Yine Akaryakıt sektöründe "Tüketicinin Aşık Olduğu Programlar" içinde Opet 2. sırada "Aygaz-Paro" kart 3. sırada yer alıyor. · Türkiye Genelinde "En Yüksek Üye Sayısına Sahip Olan Programlar" içinde "Parolu Koçtaş ve Opet" kartlar da yer alıyor. Araştırmanın detay dosyası için: www.tani.com.tr/mediacat_kasim2019/index.html

MARKANIZ NASIL ALGILANIYOR?
TANI, inovasyon çözüm ortağı Hiddenslate ile markaların müşteri nezninde algısını ve dijital medyada marka üzerine yapılan yorumları gerçek zamanlı olarak analiz ederek raporlayan bir çözüm geliştirdi. Bu çözüm ile Opet müşterilerinin twitter hesabındaki yorumları gerçek zamanlı olarak analiz edilerek, dijital alanda marka algısının ölçümüne ve müşteri deneyimini geliştirmeye destek olunmakta.
Yapay Zeka desteğiyle geliştirilen bu takip sistemiyle sizler de kendi markanızın ya da rakiplerinizin markalarını twitter'da anlık takip etmeye başlayabilir, markanızın algı durumunu analiz edebilirsiniz.
Nasıl Çalışıyor:
· Her yeni tweet makine öğrenmesi modeliyle anlık analiz edilir.
· Günlük/Haftalık raporlar üretilir.
· Olumsuz mesajlarda e-mail ile alarm üretilir.
· Zaman içerisinde marka algısının değişimi görülebilir.
Oluşturulan alarm mail'leri ile Opet Çağrı Merkezi'nin müşterilerinin şikayetlerine dönüş hızları artmış; müşteri şikayetlerine çok daha hızlı çözüm üretilebilmesi sağlanmıştır.
Sistem, yakın zamanda Google maps'deki lokasyonlara yazılan yorumları da takip edebilecektir.

TÜRKİYE'NİN DEMOGRAFİK DNA HARİTASINI ÇIKARTTIK.
Arçelik ile birlikte yürüttüğümüz bayi ve lokasyon bazlı analitik çalışmalarda kullanmak üzere Türkiye'deki 31 bin mahalleyi segmente ettik. Segmentasyonda mahalledeki nüfus ve nüfus büyümesi, ticari faaliyet yoğunluğu, turizm potansiyeli, nüfusun demografik ve sosyoekonomik durumu gibi farklı verilerden yararlandık. Çalışma sonucunda mahalleleri önce 6 farklı boyutta 25 mikro segmente ayırdık, daha sonra bu segmentleri birleştirerek aşağıdaki 6 makro segmente ulaştık.
- Güçlü mahalleler
- Büyüyen mahalleler
- Düşük potansiyelli büyük mahalleler
- Rekabetin olduğu küçük mahalleler
- Yüksek sesli küçük mahalleler
- Düşük profilli mahalleler
Segmentasyon çıktılarını diğer iş ortaklarımız için de yürüttüğümüz hedef kitle çalışmaları, bayi verimlilik analizleri, lokasyon potansiyel tahminlemeleri ve yeni bayi konum optimizasyonu gibi ileri analitik çalışmalarda kullanmayı planlıyoruz.

TANI BLOG İLE TANIŞIN
CRM'den yapay zekaya, dijital dönüşümden pazarlama trendlerine kadar geniş bir yelpaze sunan bloğumuzda siz de yazılarınızı paylaşmak isterseniz bize ulaşın. marka@tani.com.tr